Симетрія в орнаментах

20.02.2017

«Симетрія в орнаментах»

Додано: 2012.09.01

Белкова Раїса Всеволодівна, вчитель математики

Мета: дослідити перетворення симетрії при побудові орнаментів

Завдання:

  • Навчальні. систематизація знань перетворення фігур
  • Виховують. працьовитість, терплячість; сприяти розвитку дослідницьких умінь, навичок побудови найкрасивіших фігур і художньої творчості при замощении площині.
  • Розвиваючі. розвиток логічного мислення розвиток уваги. художньої творчості розвиток естетичної культури, світогляду та допитливості учнів вміння виділяти, «бачити» в сітках фігури

Хід уроку
1. Актуалізація знань

Розглядаються різноманітні приклади перетворень фігур.

Дається назва трьома видами перетворень, виконаним за певними правилами. В даному випадку кожна точка фігури F переводиться в іншу точку фігури F ‘.

Учитель знайомить учнів з прикладами центрально – симетричних фігур.

Запитання до учнів:

  1. Покажіть центр симетрії фігури.
  2. Назвіть фігури, які мають не один центр симетрії (Фігура, що складається з двох паралельних прямих . мають не один центр симетрії)
  3. Назви інші приклади центрально-симетричних фігур. (паралелограм )
  4. Назви фігуру, відмінну від табличної, яка має не один центр симетрії (пряма )
  5. Має центр симетрії фігура, що складається з двох пересічних прямих?

Розглядається малюнок 3.

  1. Скільки осей симетрії мають дані фігури?
  2. Назви номери фігур, які мають одну, дві, три, чотири, безліч осей симетрії.
  3. Намалюй фігуру, відмінну від тих, що поміщені на малюнку, симетричну відносно деякої осі.

Розглянемо наступні перетворення симетрії

Короткий опис статті: симетрія малюнки

Джерело: «Симетрія в орнаментах»

Також ви можете прочитати